• Labāko Cenu Garantija
  • Ātra piegāde

Kontaktlēcu lietošana

Lai gan lēcu ievietošana acīs sākotnēji var šķist ilgs un laikietilpīgs process, tomēr kļūstot par regulāru kontaktlēcu lietotāju, visi pūliņi būs aiz muguras. Regulāri praktizējoties un lietojot lēcas , ar laiku varēsiet aizmirst par spoguļa izmantošanu, turklāt lēcas ievietošana acīs aizņems vien pāris sekundes. :)

Ja iepriekš neesi lietojis kontaktlēcas, no sākuma iesakām doties pie optometrista vai acu ārsta, lai pārbaudītu savu redzi. Optometrists uzreiz ieteiks lēcas, kas būs piemērotas tieši Tev.

Lietojot kontaktlēcas pirmo reizi, būtu jāsaprot, ka kontaktlēcas ir  svešķemenis acīs, tāpēc pie tām noteikti būs jāpierod. Pirmās pāris dienas nav ieteicams lēcas nēsāt ilgāk par 2-4 stundām. Ar laiku var sākt pagarināt šo lietošanas periodu līdz pat 8-12 stundām dienā. Pagarinātās lietošanas lēcas var valkāt arī ilgāk un pat gulēt ar tām. Katra cilvēka acis individuāli pieņem kontaktlēcas. Tas atkarīgs no pašām kontaktlēcām, lēcu piemērotības acīm, pareiziem lēcu parametriem, no acu stāvokļa, darba vides un citiem apstākļiem. Tas aizņems aptuveni divas nedēļas, lai pavisam pierastu pie lēcām.

Mēs vēlamies atgādināt, ka lēcu ražotāji uz lēcu iepakojuma ir norādījuši, cik ilgu laika periodu lēcas var izmantot, tāpēc ir svarīgi šo periodu ievērot. Pretējā gadījumā var rasties acu kairinājums, diskomforts, graušana un citas blakus parādības, bet ilglaicīgi lietojot lēcas, kurām beidzies termiņš, var radīt neatgriezeniskus bojājumus acīm.

 Kā rūpēties par kontaktlēcām?

Ir ārkārtīgi svarīgi rūpēties par kontaktlēcām, jo no tā ir atkarīga Jūsu acu veselība un komforts.  Tikai vienas dienas kontaktlēcām nav nepieciešama nekāda kopšana.

Mēs rekomendējam tīrīt kontaktlēcas uzreiz pēc to izņemšanas no acīm. Piedāvājam vienkāršus soļus, kā nodrošināt kontaktlēcu tīrību un Jūsu acu veselību:

1.solis. Rūpīgi nomazgā un noslauki rokas. Izņem lēcu no acs. Uzpilini 3 kopšanas un tīrīšanas līdzekļa pilienus uz katras kontaktlēcas puses un uzmanīgi berzēj 10 sekundes.

2.solis. Rūpīgi noskalo kontaktlēcas un pārliecinies, ka netīrumi ir noņemti

3.solis. Ieliec  kontaktlēcas konteinerī, kas iepriekš tika izskalots. Ielej kopšanas līdzekli iekšā konteinerī. Pirms aizver konteineri, pārliecinieties, ka lēca ir novietota konteinera nodalījuma vidū. Glabā kontaktlēcas kopšanas līdzeklī vismaz 4 stundas. Paturi prātā, ka kopšanas līdzekli konteinerī ir jāmaina katru dienu.

Kā pareizi ievietot kontaktlēcu acī:

1. Novietojat rādītājpirkstu uz augšu. Pārbaudiet, vai lēca ir uz pareizo pusi. Pārliecinieties, vai lēca uz Jūsu pirksta stāv pietiekoši stabili, pretējā gadījumā tā var nokrist uz zemes un pat pazust vai saplīst. Lēcai uz pirksta ir jāveido bļodiņas forma, tādā veidā Jūs atvieglosiet ielikšanu acī.

2. Tālāk jāskatās taisni spogulī un ar brīvās rokas vidējo pirkstu pavelc apakšējo acs plakstiņu uz leju. Ja šādi nekas nesanāk, tad  var pavilkt apakšējo plakstiņu uz leju un augšējo plakstiņu uz augšu.

3. Brīdī, kad liekat lēcu acī, jāmēģina nemirkšķināt. Tad maigi novietojam lēcu uz acs un tikpat maigi atlaižam apakšējo plakstiņu. Uz brīdi ir jāaizver acs, lai lēca pati ieņem savu vietu acs centrā.

Kā pareizi izņemt lēcu no acs?

1. Nomazgā un kārtīgi noslauki rokas.

2. Skaties taisni spogulī. Ar vienas rokas vidējo pirkstu pavelc apakšējo acs plakstiņu uz leju. Ar otras rokas rādītājpirkstu pieskaries kontaktlēcai un, nedaudz piespiežot, lēcu maigi velc uz apakšējā plakstiņa pusi.

3. Ja neizdodas iepriekšējā metode, tad var mēģināt otru metodi. Skaties taisni spogulī. Ar vienas rokas pirkstu galiem pastum augšējo acs plakstiņu uz augšu. Ar otras rokas vidējo pirkstu pastum apakšējo plakstiņu uz leju un tās pašas rokas rādītājpirkstu un īkšķi nedaudz piespiež pie lēcas. Tad satver lēcu un ņem ārā no acs maigām kustībām. Ir svarīgi, lai lēcu īpaši neskartu ar nagiem, jo tad var sabojāt tās virsmu.

Kā jau mēs minējām, no sākuma var šķist, ka ievietot  lēcu acīs un izņemt to no acs, ir neiespējami, bet praktizējoties šī lieta ātri vien liksies vienkārša! Gadījumā, ja neizdodas neviena no šīm ieteiktajām metodēm, kā ielikt un izņemt lēcu no acs, tad iesakām pakonsultēties ar savu acu ārstu. Acu ārsts noteikti ir tas cilvēks, kurš ātri vien iemācīs, kā ātrāk un ērtāk ievietot un izņemt lēcas.

 

 

 

Save